rel="canonical"
 

Kilka porad złotego hydraulika

1. Nie ufaj etykiecie „do spłukiwania” Nie spłukuj nici dentystycznej, tamponów ani nawet tak zwanych chusteczek „do spłukiwania”. Nie psują się jak papier toaletowy i mogą wrócić, by cię prześladować. „Toalety są teraz bardziej wydajne pod względem zużycia wody niż 20 lat temu, więc czasami spłukiwanie jest niewystarczające, aby usunąć zanieczyszczenia

2. Pęknięty wąż do pralki to główne roszczenie z tytułu ubezpieczenia domu Zalecam coroczne sprawdzenie węża. Jeżeli wąż przestał być elastyczny, jest twardy, lub co gorsza zaczyna się kruszyć-czas na wymianę

3. Nie spłukuj tłuszczu do gotowania Nie wylewaj tłuszczu do kanalizacji. Wytrzyj patelnię ręcznikami papierowymi i wrzuć do kosza. Tłuszcz może stać się twardy jak skała i może wymagać profesjonalnego usunięcia.

4. Dowiedz się, gdzie jest główny zawór.  Nie potrafię powiedzieć, ile telefonów dostaję od ludzi krzyczących i płaczących, że ich dom jest zalewany i nie wiedzą, co robić. Lokalizacja głównego zaworu jest najważniejszą rzeczą, którą każdy właściciel domu powinien wiedzieć, aby zaoszczędzić pieniądze i zapobiec dużym wpadkom.

5. Pozbądź się agresywnych środków do czyszczenia odpływów Używanie żrących chemikaliów do rozpuszczania zatoru jest jak proszenie się o kłopoty. Zamiast tego zalecam cotygodniowe spłukiwanie odpływów pół szklanki sody oczyszczonej i jedną szklanką octu. Pozwól mu musować w odpływie przez dziesięć minut, a następnie wlej cztery szklanki wrzącej wody. 

6. Jeśli chodzi o płatność… Płać mi za pracę, a nie za godzinę. To jedna z najważniejszych wskazówek hydraulicznych, które możesz zapamiętać.

7. Nie wieszaj rzeczy na rurach.  Nie wieszaj ubrań na odsłoniętych rurach w piwnicy. Widziałem, jak łamią się i zalewają piwnicę. Brzmi jak fejk, ale poważnie, widziałem już dwie awarie tym spowodowane.

8. Stare deski sedesowe są trudniejsze do usunięcia niż myślisz Widzę to cały czas: kobiety chcą nowej deski sedesowej i proszą swoich mężów o zmianę. Jeśli siedzenie jest stare i ma metalowe śruby, prawdopodobnie trzeba je odciąć piłą do metalu, a nie odkręcać. Klucz może się ześlizgnąć, uszkadzając miskę.

9. Zakręć zewnętrzne krany na zimę. Innym sposobem uniknięcia wezwania serwisu hydraulika jest upewnienie się, że zewnętrzne krany są zakręcone w zimie i odłączone od zewnętrznych węży. Musisz zamknąć dopływ wody od wewnątrz. Następnie otwórz zawór na zewnątrz, aby woda, która tam jest, wypłynęła - przełączasz oba z nich w przeciwnym kierunku, aby jeden był zawsze zamknięty, a drugi zawsze otwarty. Musimy je naprawić wiosną, głównie dlatego, że ludzie zostawiają podłączone zewnętrzne węże i zamarzają. Inną wskazówką jest to, że jeśli wyjeżdżasz na dłuższy czas, na przykład na wakacje, zakręć wodę. Jeśli w któryś z tych dni temperatura spadnie poniżej zera, poproś kogoś o sprawdzenie domu. Wezwano mnie raz do domu, w którym rodzina wróciła z ferii, a z drzwi wejściowych wylewała się woda.

10. Firma, która ma dobrą reputację w zakresie jakości usług, może pobierać nieco więcej za swoje usługi.  Ale na dłuższą metę zaoszczędzisz, unikając oddzwonień i dodatkowych opłat. Poszukaj firmy, która gwarantuje swoje usługi nawet przez kilka lat w przypadku poważnych instalacji lub napraw.

11. Nie ignoruj ​​kąpiących kranów i toalet.  Małe krople mogą zmarnować ponad trzydzieści litrów wody dziennie, a stale działająca toaleta może marnować ponad 80 litrów wody dziennie! Jeśli je zignorujesz, zapłacisz za to, gdy nadejdzie rachunek za wodę. Kałuże i krople są częścią tych ukrytych zagrożeń domowych, których nigdy nie należy ignorować.

12. Uważaj na oferty cenowe, które są uderzająco niższe lub wyższe niż u konkurencji.  Uzyskaj co najmniej trzy oferty. Szacunki dla średniej wielkości pracy powinny mieścić się w granicach 30%. Bądź podejrzliwy wobec wszystkiego, co jest znacznie niższe lub dwukrotnie wyższe od ceny reszty, i uważaj na ukryte opłaty, takie jak opłaty za dojazd.

13. Szkody spowodowane przez wodę są kosztowne.  Szkody spowodowane zalaniem są główną przyczyną roszczeń z tytułu ubezpieczenia domu, stanowiąc około 40 procent. Najwięcej problemów stanowią powodzie piwnic, często spowodowane coraz intensywniejszymi opadami atmosferycznymi. Nie pozwól, aby te problemy doprowadziły do ​​koszmarów inspektorów domu, w które musisz uwierzyć.

hydraulik piktogramy